Ako zistiť stav kreditu?

22.4.2022 16:14  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Zistenie stavu kreditu môže byť veľmi dôležitou záležitosťou predovšetkým pre ľudí, ktorí nemajú paušál. Zostávajúci stav kreditu sa dá zistiť viacerými spôsobmi.

Mobilní operátori na Slovensku ponúkajú široký výber možností používania mobilného čísla, resp. SIM karty. Napríklad si môžete predplatiť paušál podľa vášho výberu. Či už to bude paušál, ktorý bude mať viac GB mobilných dát alebo budú lacnejšie hovory do iných sietí, výber je taký široký, že si každý môže prísť na svoje. Problémom je, že pri využívaní paušálu platíte mesačne istú čiastku aj v prípade, že by ste celý mesiac nikomu nezavolali. Pokiaľ veľa netelefonujete a neposielate správy, asi vám postačí práve SIM karta s kreditom. V tomto prípade je potrebné si dávať pozor, aby ste na SIM karte mali dostatok peňazí – kreditu. Zistiť stav kreditu môžete prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, záleží len na tom, od akého operátora (Orange, Telekom, O2,...) využívate služby.

Easy karta – Telekom

SIM karta od operátora Telekom s úvodným kreditom je platná 90 dní odo dňa aktivácie. To znamená, že pokiaľ si v priebehu tejto lehoty nenavýšite kredit, karta bude deaktivovaná. Ak si navýšite kredit, SIM karta vám platí 12 mesiacov od posledného dobitia kreditu. Stav kreditu, a taktiež aj platnosť, môžete zistiť pomocou aplikácie „Telekom“, pokiaľ máte smartfón. Prihlásiť sa do aplikácie je možné pomocou telefónneho čísla alebo si ho môžete pridať do aplikácie. V prípade, že nepoužívate smartfón alebo si nechcete aplikáciu sťahovať, tieto informácie môžete zistiť aj pomocou bezplatného telefonátu na číslo 12350. Pomocou tohto čísla si môžete aktivovať aj potvrdzujúcu SMS o zmene kreditu. Ďalšou jednoduchou formou je zavolať na kód *111#. Kód zadáte aj s príslušnými znakmi rovnako ako keby ste chceli ísť telefonovať a kód vytočíte. Po chvíli sa vám zobrazí aktuálna výška kreditu, platnosť kreditu a platnosť karty.

Prima karta – Orange

Mobilný operátor Orange na Slovensku ponúka Prima kartu. Aktivuje sa prvým telefonátom na území SR. Výšku vášho kreditu a všetky ostatné informácie môžete zistiť pomocou webovej stránky, no taktiež si môžete stiahnuť aplikáciu „Môj Orange“, pomocou ktorej sa prihlásite a zistite potrebné informácie. Orange ponúka aj bezplatnú zákaznícku linku na čísle 441, ktoré je dostupné len pre Prima karty a v rámci Slovenskej republiky. Po chvíli by sa mal hovor ukončiť a vy by ste mali obdržať informačnú SMS správu, v ktorej bude výška vášho kreditu a jeho platnosť. Taktiež môžete zaslať aj bezplatnú SMS správu v tvare STAV na číslo 444.

Karta voľnosť – O2

O2 ponúka viacero možností, ako zistiť výšku vášho kreditu. Prvou možnosťou je využiť zákaznícku zónu Moje O2 na ich webovej stránke. Rovnako ako všetci operátori aj O2 ponúka svojim zákazníkom mobilnú aplikáciu Moje O2, kde nájdu všetky potrebné informácie a ponuky. Operátor O2 tiež ponúka zákazníkom možnosť zaslania bezplatnej SMS správy v tvare SPOTREBA na číslo 99222. V spätnej SMS dostanete všetky informácie o spotrebe kreditu. Poslednou možnosťou je zadať kód *100*# vo vašom mobilnom telefóne a zavolať naň.


Predplatená karta – 4ka

Mobilný operátor 4ka ponúka pre svojich zákazníkov taktiež svoju aplikáciu „Moja 4ka“ alebo využitie zákazníckej zóny „Moja zóna“ na webovej stránke. Ako aj iní operátori, aj 4ka na zistenie stavu kreditu ponúka možnosť zaslať bezplatnú SMS správu v tvare SPOTREBA na číslo 950. Ďalšou možnosťou je taktiež zavolať na číslo *55#. Pokiaľ využívate služby operátora 4ka, môžete využiť aj zákaznícku linku na čísle 950, ktorá je dostupná každý deň od 8.00 h do 21.00 h.

SIM karta Bodka – Tesco Mobile

Zákazníci, ktorí využívajú služby Tesco Mobile môžu svoju spotrebu zistiť zaslaním rovnakej SMS správy (SPOTREBA na číslo 99222) alebo zavolaním na rovnaký kód (*100*#) ako pri O2. Rovnako ako všetci operátori, aj Tesco Mobile má svoju mobilnú aplikáciu Môj Tesco Mobile Slovakia, kde nájdete množstvo potrebných informácií. SIM kartu si môžete kúpiť priamo na webovej stránke Tesco Mobile.

Možno sa už aj vám stalo, že ste našli doma staršiu SIM kartu a chceli by ste zistiť, či je ešte v platnosti alebo či je na nej nejaký zvyšný kredit. Niekedy sa vám stane, že zabudnete PIN kód a nemáte už ani PUK kód. Návod, ako odblokovať SIM kartu nájdete aj v našom článku. V konečnom dôsledku každý mobilný operátor ponúka množstvo rozličných výhod svojim zákazníkom. Dôležité je sa rozhodnúť pre ten správny, ktorý vám bude najviac vyhovovať.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122690

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázkov.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni