Ako zistiť stav kreditu?

22.4.2022 16:14  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Zistenie stavu kreditu môže byť veľmi dôležitou záležitosťou predovšetkým pre ľudí, ktorí nemajú paušál. Zostávajúci stav kreditu sa dá zistiť viacerými spôsobmi.

Mobilní operátori na Slovensku ponúkajú široký výber možností používania mobilného čísla, resp. SIM karty. Napríklad si môžete predplatiť paušál podľa vášho výberu. Či už to bude paušál, ktorý bude mať viac GB mobilných dát alebo budú lacnejšie hovory do iných sietí, výber je taký široký, že si každý môže prísť na svoje. Problémom je, že pri využívaní paušálu platíte mesačne istú čiastku aj v prípade, že by ste celý mesiac nikomu nezavolali. Pokiaľ veľa netelefonujete a neposielate správy, asi vám postačí práve SIM karta s kreditom. V tomto prípade je potrebné si dávať pozor, aby ste na SIM karte mali dostatok peňazí – kreditu. Zistiť stav kreditu môžete prakticky kedykoľvek a kdekoľvek, záleží len na tom, od akého operátora (Orange, Telekom, O2,...) využívate služby.

Easy karta – Telekom

SIM karta od operátora Telekom s úvodným kreditom je platná 90 dní odo dňa aktivácie. To znamená, že pokiaľ si v priebehu tejto lehoty nenavýšite kredit, karta bude deaktivovaná. Ak si navýšite kredit, SIM karta vám platí 12 mesiacov od posledného dobitia kreditu. Stav kreditu, a taktiež aj platnosť, môžete zistiť pomocou aplikácie „Telekom“, pokiaľ máte smartfón. Prihlásiť sa do aplikácie je možné pomocou telefónneho čísla alebo si ho môžete pridať do aplikácie. V prípade, že nepoužívate smartfón alebo si nechcete aplikáciu sťahovať, tieto informácie môžete zistiť aj pomocou bezplatného telefonátu na číslo 12350. Pomocou tohto čísla si môžete aktivovať aj potvrdzujúcu SMS o zmene kreditu. Ďalšou jednoduchou formou je zavolať na kód *111#. Kód zadáte aj s príslušnými znakmi rovnako ako keby ste chceli ísť telefonovať a kód vytočíte. Po chvíli sa vám zobrazí aktuálna výška kreditu, platnosť kreditu a platnosť karty.

Prima karta – Orange

Mobilný operátor Orange na Slovensku ponúka Prima kartu. Aktivuje sa prvým telefonátom na území SR. Výšku vášho kreditu a všetky ostatné informácie môžete zistiť pomocou webovej stránky, no taktiež si môžete stiahnuť aplikáciu „Môj Orange“, pomocou ktorej sa prihlásite a zistite potrebné informácie. Orange ponúka aj bezplatnú zákaznícku linku na čísle 441, ktoré je dostupné len pre Prima karty a v rámci Slovenskej republiky. Po chvíli by sa mal hovor ukončiť a vy by ste mali obdržať informačnú SMS správu, v ktorej bude výška vášho kreditu a jeho platnosť. Taktiež môžete zaslať aj bezplatnú SMS správu v tvare STAV na číslo 444.

Karta voľnosť – O2

O2 ponúka viacero možností, ako zistiť výšku vášho kreditu. Prvou možnosťou je využiť zákaznícku zónu Moje O2 na ich webovej stránke. Rovnako ako všetci operátori aj O2 ponúka svojim zákazníkom mobilnú aplikáciu Moje O2, kde nájdu všetky potrebné informácie a ponuky. Operátor O2 tiež ponúka zákazníkom možnosť zaslania bezplatnej SMS správy v tvare SPOTREBA na číslo 99222. V spätnej SMS dostanete všetky informácie o spotrebe kreditu. Poslednou možnosťou je zadať kód *100*# vo vašom mobilnom telefóne a zavolať naň.


Predplatená karta – 4ka

Mobilný operátor 4ka ponúka pre svojich zákazníkov taktiež svoju aplikáciu „Moja 4ka“ alebo využitie zákazníckej zóny „Moja zóna“ na webovej stránke. Ako aj iní operátori, aj 4ka na zistenie stavu kreditu ponúka možnosť zaslať bezplatnú SMS správu v tvare SPOTREBA na číslo 950. Ďalšou možnosťou je taktiež zavolať na číslo *55#. Pokiaľ využívate služby operátora 4ka, môžete využiť aj zákaznícku linku na čísle 950, ktorá je dostupná každý deň od 8.00 h do 21.00 h.

SIM karta Bodka – Tesco Mobile

Zákazníci, ktorí využívajú služby Tesco Mobile môžu svoju spotrebu zistiť zaslaním rovnakej SMS správy (SPOTREBA na číslo 99222) alebo zavolaním na rovnaký kód (*100*#) ako pri O2. Rovnako ako všetci operátori, aj Tesco Mobile má svoju mobilnú aplikáciu Môj Tesco Mobile Slovakia, kde nájdete množstvo potrebných informácií. SIM kartu si môžete kúpiť priamo na webovej stránke Tesco Mobile.

Možno sa už aj vám stalo, že ste našli doma staršiu SIM kartu a chceli by ste zistiť, či je ešte v platnosti alebo či je na nej nejaký zvyšný kredit. Niekedy sa vám stane, že zabudnete PIN kód a nemáte už ani PUK kód. Návod, ako odblokovať SIM kartu nájdete aj v našom článku. V konečnom dôsledku každý mobilný operátor ponúka množstvo rozličných výhod svojim zákazníkom. Dôležité je sa rozhodnúť pre ten správny, ktorý vám bude najviac vyhovovať.
Excel Password Recovery 1.2

Obnova zabudnutého hesla do Excel dokumentov.

342

Demo

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

180

Shareware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

129

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

119

Freeware

TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

110

Freeware

SketchUp 19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

75

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

71

Freeware

ESET NOD32 Antivirus

Antivírusový program

65

Trial

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

64

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Dopravní situace - silnice a dálnice aktuálně 1.5.8

Doprava na českých cestách - aplikácia

Freeware

0 kB

Wikipedia do mobilu

Encyklopédia do telefónu

Freeware

0 kB

Vánoční cukroví recepty 1.0

TOP recepty na vianočné pečivo

Freeware

0 kB

Můj Globus 1.9.3

Aplikácia Môj Globus

Freeware

0 kB

BeReal 0.54.1

Zdieľanie fotografií s priateľmi (aplikácia)

Freeware

0 kB

Shell ClubSmart 4.9.1

Tankovacia karta Shell

Freeware

0 kB

Zvuky přírody do mobilu 3.8.1(71)

Aplikácia - zvuky na stiahnutie

Freeware

0 kB

Pumpdroid 20220303

Cena benzínu a nafty - aplikácia

Freeware

0 kB

KB Klíč 3.2.0

Bezpečné prihlasovanie - internetové bankovníctvo

Freeware

0 kB

Spider Solitaire 6.2.1.4035

Obľúbená kartová hra do mobilu

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

Seznam filmů 1706080

Tvorba databázy - zhliadnuté filmy

Freeware

0 kB

NoRec Extra 4.1.0.9

Normovanie jedál

Shareware

0 kB

Adobe Photoshop CS5 12.0.4

Editor obrázkov a fotiek

Trial

0 kB

Safari 5.1.7

Webový prehliadač od Apple

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11491 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 1 dnom