Ako založiť skupinu na Messengeri?

31.3.2022 14:49  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

V Messengeri si môžete posielať fotky, videá a zdieľať spoločný obsah s viacerými ľuďmi naraz. Vytvorenie takejto spoločnej četovacej skupiny dokáže úplne každý.

Messenger je azda najznámejšou aplikáciou na komunikáciu medzi ľuďmi na celom svete. Aj keď je táto aplikácia súčasťou platformy Facebook, napriek tomu jej užívatelia nemusia mať vytvorený profil na Facebooku. Messenger sa neustále vyvíja a pribúdajú nové a nové možnosti pre lepšiu a pohodlnejšiu komunikáciu. Zlepšuje sa grafika, aby si každý mohol napríklad zvoliť pozadie konverzácie podľa svojej vôle. Technická stránka nezaostáva a za posledné roky je možné prostredníctvom Messengeru posielať alebo sťahovať súbory, fotky, piesne, videá a pod. To všetko môžete zdieľať s viacerými ľuďmi naraz v jednom chate.

Vytvorenie skupiny - PC

Užívatelia, ktorí nemajú profil na sociálnej sieti Facebook, využívajú možno počítačovú aplikáciu Messengeru, ktorú si musíte najprv stiahnuť. Nainštalujete si ju a prihlásite sa pomocou telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy. V momente, keď sa vám synchronizujú kontakty a správy, načíta sa vám aplikácia. Následne uvidíte vaše správy, ktoré ste si písali s priateľmi. V ľavom hornom rohu sa nachádza názov „Čety“ a vedľa neho je takáto ikonka. Pokiaľ podržíte kurzor na ikonke, objaví sa bublina s popisom „Napísať správu“. V momente, keď kliknete na ikonu, zobrazí sa vám náhľad na písanie novej správy. Hore sa nachádza textové pole s popisom „Komu:“, do ktorého môžete napísať ľudí, ktorých chcete mať v chatovacej skupine. Následne už len stačí napísať nejakú správu a odoslať. Skupina sa vytvorí automaticky so všetkými ľuďmi, ktorých ste pridali.

V prípade, že ste niekoho zabudli pridať, alebo chcete zmeniť názov skupiny, môžete tak urobiť aj dodatočne. Vo vytvorenej skupine sa v pravom hornom rohu nachádzajú tri bodky. Keď na nich kliknete, zobrazí sa vám ponuka, kde sa nachádza aj možnosť „Pridať ľudí“. Prostredníctvom nej môžete pridať ďalších ľudí, na ktorých ste zabudli. Zmeniť názov chatu môžete tak, že kliknete na rovnaké tri bodky, prejdete kurzorom na možnosť „Prispôsobiť čet“ a potom kliknete na „Zmeniť názov četu“. V podstate si môžete prispôsobiť chat ako len chcete.

Pokiaľ budete chcieť opustiť skupinu, vypnúť upozornenie správ, odstrániť chat alebo ignorovať správy, je potrebné kliknúť na konverzáciu skupiny (na ľavej strane prostredia aplikácie) ľavým tlačidlom myši. Zobrazí sa vám ponuka s viacerými možnosťami, ktoré môžete podľa svojho uváženia vykonať.


Vytvorenie skupiny – Mobil

Vytvoriť skupinu na Messengeri môžete aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Po otvorení musíte kliknúť na rovnakú ikonku ako pri počítačovej verzii. Tá sa nachádza v pravom hornom rohu. Potom už len stačí kliknúť na možnosť „Vytvoriť novú skupinu“ a môžete pridať do skupiny svojich priateľov. Výhodou oproti počítačovej verzie je to, že v tomto kroku môžete zmeniť názov skupiny. V hornej časti môžete vidieť nápis „Názov skupiny (nepovinné)“, keď na neho kliknete, môžete pomenovať vašu budúcu skupinu. Celý proces ukončite možnosťou „Vytvoriť“, ktorá sa nachádza vpravo hore. Potom už môžete začať komunikovať s priateľmi.

V prípade mobilnej verzie sa do všetkých nastavení skupiny dostanete tak, že kliknete na skupinu, zobrazí sa vám chat a hore kliknete na jej samotný názov. Zobrazia sa vám nastavenia, v ktorých je možné urobiť všelijaké úkony.

Vytvorenie skupiny cez Facebook – PC

Keďže celá aplikácia je prepojená s platformou Facebook vytvoriť skupinu môžete na webovom prehliadači. Stačí sa prihlásiť na svoj facebookový účet a v pravom hornom rohu kliknúť na ikonku Messengeru. Zobrazí sa vám okno so všetkými správami a tam kliknete na ikonku ako pri počítačovej aplikácii. Následne môžete začať pridávať ľudí do skupiny. Pre vytvorenie skupiny je potrebné napísať nejakú správu.

Zmeniť nastavenia chatu môžete tak, že opäť kliknete na názov skupiny a zobrazí sa vám ponuka, čo môžete zmeniť alebo vykonať.

Ostatné vlastnosti skupiny

Správcom skupiny, resp. jej administrátorom sa stávate, keď vytvoríte spoločný chat. Nezáleží na tom, či ste použili mobilnú verziu alebo ste ju vytvorili na počítači. Ako administrátor skupiny si môžete napríklad zvoliť možnosť, že každú požiadavku o pridanie iných ľudí musíte akceptovať. Tiež môžete pridať aj viacerých administrátorov alebo odstrániť nejakých ľudí. Všetko sa to nachádza v nastaveniach chatovej skupiny, ku ktorým postup sme písali vyššie v článku.

Odstrániť priateľa alebo ho udeliť za administrátora môžete tak, že prejdete do spomínaných nastavení chatovej skupiny kliknete na „Zobraziť členov skupiny“ a kliknete na meno užívateľa (na počítači kliknete na tri bodky pri mene), ktorého chcete buď vyhodiť alebo ho označiť za administrátora. Potom sa vám zobrazí ponuka, kde môžete požadované úkony vykonať. Ako sme uvádzali vyššie v článku, zmeniť grafiku chatu alebo hlavného emotikona a podobné úkony, môžete podľa vlastnej voľby a veľmi jednoducho v nastaveniach chatu. Nezabudnite na to, že zmeny sa vykonajú len v danom skupinovom chate. Ostatné konverzácie a ich grafika zostanú nezmenené. V prípade, že ste si už niekedy vytvorili účet na Facebooku a nepamätáte si heslo, nemusíte si vytvárať nový profil, aby ste mohli používať Messenger. Môžete sa ho pokúsiť zistiť pomocou typov, o ktorých sme písali alebo len vytvoriť účet v aplikácii Messenger.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378955

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254341

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220071

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147399

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140253

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130546

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122689

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98777

Freeware

ďalšie programy »

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Nature Illusion Studio 3.60

Editor obrázkov.

31

Trial

Finale NotePad 2014.4.5030

Notačné program pre profesionálnu prácu.

31

Shareware

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni