Ako založiť skupinu na Messengeri?

31.3.2022 14:49  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

V Messengeri si môžete posielať fotky, videá a zdieľať spoločný obsah s viacerými ľuďmi naraz. Vytvorenie takejto spoločnej četovacej skupiny dokáže úplne každý.

Messenger je azda najznámejšou aplikáciou na komunikáciu medzi ľuďmi na celom svete. Aj keď je táto aplikácia súčasťou platformy Facebook, napriek tomu jej užívatelia nemusia mať vytvorený profil na Facebooku. Messenger sa neustále vyvíja a pribúdajú nové a nové možnosti pre lepšiu a pohodlnejšiu komunikáciu. Zlepšuje sa grafika, aby si každý mohol napríklad zvoliť pozadie konverzácie podľa svojej vôle. Technická stránka nezaostáva a za posledné roky je možné prostredníctvom Messengeru posielať alebo sťahovať súbory, fotky, piesne, videá a pod. To všetko môžete zdieľať s viacerými ľuďmi naraz v jednom chate.

Vytvorenie skupiny - PC

Užívatelia, ktorí nemajú profil na sociálnej sieti Facebook, využívajú možno počítačovú aplikáciu Messengeru, ktorú si musíte najprv stiahnuť. Nainštalujete si ju a prihlásite sa pomocou telefónneho čísla alebo e-mailovej adresy. V momente, keď sa vám synchronizujú kontakty a správy, načíta sa vám aplikácia. Následne uvidíte vaše správy, ktoré ste si písali s priateľmi. V ľavom hornom rohu sa nachádza názov „Čety“ a vedľa neho je takáto ikonka. Pokiaľ podržíte kurzor na ikonke, objaví sa bublina s popisom „Napísať správu“. V momente, keď kliknete na ikonu, zobrazí sa vám náhľad na písanie novej správy. Hore sa nachádza textové pole s popisom „Komu:“, do ktorého môžete napísať ľudí, ktorých chcete mať v chatovacej skupine. Následne už len stačí napísať nejakú správu a odoslať. Skupina sa vytvorí automaticky so všetkými ľuďmi, ktorých ste pridali.

V prípade, že ste niekoho zabudli pridať, alebo chcete zmeniť názov skupiny, môžete tak urobiť aj dodatočne. Vo vytvorenej skupine sa v pravom hornom rohu nachádzajú tri bodky. Keď na nich kliknete, zobrazí sa vám ponuka, kde sa nachádza aj možnosť „Pridať ľudí“. Prostredníctvom nej môžete pridať ďalších ľudí, na ktorých ste zabudli. Zmeniť názov chatu môžete tak, že kliknete na rovnaké tri bodky, prejdete kurzorom na možnosť „Prispôsobiť čet“ a potom kliknete na „Zmeniť názov četu“. V podstate si môžete prispôsobiť chat ako len chcete.

Pokiaľ budete chcieť opustiť skupinu, vypnúť upozornenie správ, odstrániť chat alebo ignorovať správy, je potrebné kliknúť na konverzáciu skupiny (na ľavej strane prostredia aplikácie) ľavým tlačidlom myši. Zobrazí sa vám ponuka s viacerými možnosťami, ktoré môžete podľa svojho uváženia vykonať.


Vytvorenie skupiny – Mobil

Vytvoriť skupinu na Messengeri môžete aj prostredníctvom mobilnej aplikácie. Po otvorení musíte kliknúť na rovnakú ikonku ako pri počítačovej verzii. Tá sa nachádza v pravom hornom rohu. Potom už len stačí kliknúť na možnosť „Vytvoriť novú skupinu“ a môžete pridať do skupiny svojich priateľov. Výhodou oproti počítačovej verzie je to, že v tomto kroku môžete zmeniť názov skupiny. V hornej časti môžete vidieť nápis „Názov skupiny (nepovinné)“, keď na neho kliknete, môžete pomenovať vašu budúcu skupinu. Celý proces ukončite možnosťou „Vytvoriť“, ktorá sa nachádza vpravo hore. Potom už môžete začať komunikovať s priateľmi.

V prípade mobilnej verzie sa do všetkých nastavení skupiny dostanete tak, že kliknete na skupinu, zobrazí sa vám chat a hore kliknete na jej samotný názov. Zobrazia sa vám nastavenia, v ktorých je možné urobiť všelijaké úkony.

Vytvorenie skupiny cez Facebook – PC

Keďže celá aplikácia je prepojená s platformou Facebook vytvoriť skupinu môžete na webovom prehliadači. Stačí sa prihlásiť na svoj facebookový účet a v pravom hornom rohu kliknúť na ikonku Messengeru. Zobrazí sa vám okno so všetkými správami a tam kliknete na ikonku ako pri počítačovej aplikácii. Následne môžete začať pridávať ľudí do skupiny. Pre vytvorenie skupiny je potrebné napísať nejakú správu.

Zmeniť nastavenia chatu môžete tak, že opäť kliknete na názov skupiny a zobrazí sa vám ponuka, čo môžete zmeniť alebo vykonať.

Ostatné vlastnosti skupiny

Správcom skupiny, resp. jej administrátorom sa stávate, keď vytvoríte spoločný chat. Nezáleží na tom, či ste použili mobilnú verziu alebo ste ju vytvorili na počítači. Ako administrátor skupiny si môžete napríklad zvoliť možnosť, že každú požiadavku o pridanie iných ľudí musíte akceptovať. Tiež môžete pridať aj viacerých administrátorov alebo odstrániť nejakých ľudí. Všetko sa to nachádza v nastaveniach chatovej skupiny, ku ktorým postup sme písali vyššie v článku.

Odstrániť priateľa alebo ho udeliť za administrátora môžete tak, že prejdete do spomínaných nastavení chatovej skupiny kliknete na „Zobraziť členov skupiny“ a kliknete na meno užívateľa (na počítači kliknete na tri bodky pri mene), ktorého chcete buď vyhodiť alebo ho označiť za administrátora. Potom sa vám zobrazí ponuka, kde môžete požadované úkony vykonať. Ako sme uvádzali vyššie v článku, zmeniť grafiku chatu alebo hlavného emotikona a podobné úkony, môžete podľa vlastnej voľby a veľmi jednoducho v nastaveniach chatu. Nezabudnite na to, že zmeny sa vykonajú len v danom skupinovom chate. Ostatné konverzácie a ich grafika zostanú nezmenené. V prípade, že ste si už niekedy vytvorili účet na Facebooku a nepamätáte si heslo, nemusíte si vytvárať nový profil, aby ste mohli používať Messenger. Môžete sa ho pokúsiť zistiť pomocou typov, o ktorých sme písali alebo len vytvoriť účet v aplikácii Messenger.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
Dominika Ježová

Dominika je kreatívna copywriterka a začínajúca blogerka, ktorú inšpirujú témy technológií a svet internetu. Zo všetkých programov jej je najbližší WordPress, pretože s tým si ako online pisateľka priam tyká. Miluje prírodu, kávu, knihy a čas, ktorý môže tráviť písaním textov, ktoré ľuďom uľahčujú život a rozširujú obzory. Na jej práci najviac zbožňuje práve možnosť neustále sa vzdelávať v rôznych témach. Jej zámerom je zjednodušiť text aj pri zložitejších témach a vystihnúť pointu tak, aby čitateľ našiel potrebnú informáciu a využil ju v praxi. V jej článkoch môžete nájsť rôzne témy, ktoré popisujú mobilné aplikácie, počítačové programy a rady, ktoré sa týkajú práce s počítačom.
Ak by ste sa o nej chceli dozvedieť viac, môžete si pozrieť jej blog.

Recuva 1.53.1087

Obnova zmazaných súborov

73

Freeware

Chatovacie aplikácie do mobilu

59

Freeware

Audacity 3.0

Úprava a nahrávanie audio súborov

57

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

57

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

50

Freeware

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

50

Freeware

Kaspersky Anti-Virus Free 20.0.14.1085

Antivírus zadarmo na stiahnutie

50

Freeware

49

Freeware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

48

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

47

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Brain Trainer: Hlavolamy 1.80.1

Logická mobilná hra

Freeware

0 kB

Sonic Riders 1.0

Závodná PC hra

Demo

0 kB

ACTIVITY Original 2.0.1

Obľúbená dosková hra na mobil

Ad-supported

0 kB

iROZHLAS

Spravodajstvo, mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

FileViewPro 2013

Otváranie rôznych súborov

Demo

0 kB

Color by Number 3.0.2

Maľovanie podľa čísel (aplikácia)

Freeware

0 kB

Money Well 5.0.5-MoneyWell

Zarábanie hraním hier

Freeware

0 kB

Free Studio 6.6.41.620

Úprava videa, obrázkov, dokumentov

Freeware

0 kB

FotoSketcher 3.90 64-bit

Program na tvorbu skíc

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Profi Word 1.1

Šablóna pre Word

Freeware

0 kB

IObit Screen Recorder 1.3.0.331

Záznam obrazovky PC

Freeware

0 kB

HomeGuard Pro 8.9.3. 64 - bit

Vzdialená správa PC a sledovanie aktivít na PC

Demo

0 kB

MPEG Player 3.36

Prehrávanie videí

Shareware

0 kB

USB Dumper 1.0

Automatické kopírovanie USB

Freeware

0 kB

Cakewalk 2022.11 Uptade 1

Hudobná produkcia

Freeware

0 kB

3GP Player 1.1.7

Program na prehrávanie .3gp a .3g2 súborov

Shareware

0 kB

iMazing HEIC Converter 1.0.5

Prevod súborov HEIC do JPG / PNG

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Yawcam 0.8.0

Práca a obsluha webkamery

Freeware

0 kB

Notepad++ 8.4.6

Poznámkový blok

Freeware

0 kB

Subtitle Edit 4.0.3

Editácia, prevod titulkov k filmom

Freeware

0 kB

SeaMonkey 2.53.18

Webový prohlížeč

Freeware

0 kB

TESCO Clubcard - Aplikace 3.4.1

Moja Clubcard TESCO do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

COOP Jednota (aplikácie) 3.8.3

Zľavy, akcie a letáky do mobilu

Freeware

0 kB

Spotify

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

ďalšie aktualizácie »

logo

11840 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni

Košík

Reklama | Kontakty |