Ako stiahnuť konverzáciu z Messengeru?

4.8.2022 8:36  | 
Dominika Ježová

Kategórie: Mobil

Záloha konverzácii v aplikácii Messenger je užitočná najmä z toho dôvodu, aby ste sa vyhli strate správ. Existujú totiž prípady, kedy potrebujete zálohovať konverzácie v Messengeri pre neskoršie použitie, napríklad pri preinštalovaní aplikácie, aby ste predišli trvalej strate konverzácie.

Pokiaľ aktívne používate aplikáciu Facebooku Messenger na chatovanie s priateľmi, rodinou, známymi alebo na riešenie obchodných rozhovorov, je pre vás užitočné nastaviť automatické zálohovanie správ pre Facebook. Môžete tak spraviť priamo cez aplikáciu Facebooku alebo prostredníctvom správcu histórie.

Zrejme si nie ste istý, ako bezpečne zálohovať Facebook Messenger, pretože aplikácia FB neprichádza s funkciou zálohovania správ pre svojich používateľov. Prejdeme si jednoduchý postup, ako zálohovať konverzácie v Messengeri, ktorú zvládnete sami a bez problémov. Predtým, ako sa do toho pustíte, vás zrejme napadne otázka, je možné automaticky zálohovať správy na Facebooku?

Bohužiaľ, Facebook neponúka možnosť automatického zálohovania správ z Facebooku alebo dokonca automatického ukladania správ v Messengeri. V súčasnosti neexistujú žiadne aplikácie alebo doplnky tretích strán, ktoré by umožňovali automaticky zálohovať chat v messenger. Jedinou možnosťou je stiahnuť a uložiť správy z Facebooku, a to buď manuálne prostredníctvom Facebooku alebo správcu histórie chatu na Facebooku.

Ako uložiť chaty na Facebook Messengeri?

 • 1. Otvorte aplikáciu Facebook v akomkoľvek webovom prehliadači.
 • 2. Prejdite na „Nastavenia a súkromie,” ktoré nájdete po kliknutí na účet v pravom hornom rohu, pod vašou profilovou fotkou.
 • 3. V ponuke „Nastavenia a súkromie” prejdite do položky „Nastavenia.”
 • 4. Po prejdení do „Nastavení” kliknite na „Vaše informácie na Facebooku.”
 • 5. Tu nájdete viacero možností týkajúcich sa vášho účtu na Facebooku. Musíte prejsť na možnosť „Stiahnutie svojich informácii.”
 • 6. Prejdite nižšie, kde nájdete „Zrušiť výber všetkých,” zvýraznené modrým písmom. Vyberte túto možnosť, pretože hlavnou myšlienkou je uložiť iba chaty.
 • 7. Následne vyberte políčko „Správy.” Sú tu všetky konverzácie, ktoré ste zdieľali s ľuďmi v Messengeri.
 • 8. Ďalej budete vyzvaní k požiadaniu o zadanie rozsahu dátumov a formátu súboru, v ktorom chcete sťahovať svoje rozhovory. Existuje tiež možnosť zvolenia si kvalitu médií.
 • 9. Ak ste všetko nastavili podľa vašich potrieb a predstáv, môžete kliknúť na tlačidlo „Vytvoriť súbor.”
 • 10. O priebehu budete informovaní upozornením „Vytvára sa kópia vašich informácií.” Po dokončení procesu vám príde upozornenie.
 • 11. . Už len stačí kliknúť na tlačidlo „Stiahnuť vedľa vytvoreného súboru” a máte hotovo!
 • Týmto spôsobom ste sa naučili, ako stiahnuť konverzáciu z Messengeru. Vaše chaty z Messengeru sa stiahnu buď vo formáte HTML alebo JSON. Verzia HTML je oveľa jednoduchšia na zobrazenie pomocou štandardného prehliadača, zatiaľ čo JSON ponúka ďalšie prvky kódovania. Všeobecným používateľom odporúčame, aby ste sa držali formátu HTML.


  Ako uložiť konverzácie cez Facebook Messenger?

  Ak si nechcete stiahnuť kópiu všetkých svojich správ z Facebooku a potrebujete iba konkrétnu konverzáciu v aplikácii Facebook Messenger, tak môžete použiť nasledovný postup.

 • 1. Otvorte okno chatu v Messenger a konkrétnu konverzáciu, ktorú chcete uložiť.
 • 2. Prejdite na riadok, od ktorého chcete začať kopírovanie. Efektívnejšie je nainštalovať si záložku, ktorá sa bude automaticky posúvať za vás.
 • 3. Môžete postupovať dvomi spôsobmi:
 • a) vyberte slovo na začiatku textu konverzácie a stlačte Ctrl+A v systéme Windows alebo Command+A v systéme Mac.
 • b) Výber slova na začiatku textu, potiahnutie posúvača nadol, kým dosiahnete koniec konverzácie a podržte Shift a kliknite na koniec konverzácie, už len stlačte Ctrl+A.
 • 4. Stlačením Ctrl+C alebo Command+C skopírujte text a preneste ho do súboru .txt pomocou Ctrl+V alebo Command+V.
 • Zhrnutie

  Pokiaľ chcete uložiť zdĺhavejšie chaty, odporúčame vám nainštalovať bookmark, aby sa vám pri kopírovaní jednotlivých prác výrazne uľahčila práca. Týmto postupom by ste mali mať vytvorené zálohy v Messengeri bez toho, aby ste stratili dôležité konverzácie.
  Adobe Flash Player 32.0

  Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

  248

  Freeware

  VLC Media Player 3.0.11

  Multimediálny prehrávač

  163

  Freeware

  TeamViewer 15.17.7

  Vzdialené ovládanie PC a prístup

  137

  Freeware

  Format Factory 5.6.5.0

  Prevod multimediálnych súborov

  129

  Freeware

  Total Commander 10.0

  Súborový manažér (správa súborov)

  123

  Shareware

  Microsoft Office 2016 CZ

  Aktualizácia Service Pack 3 pro Microsoft Office 2003.

  120

  Trial

  CCleaner 5.72

  Vyčistiť a zrýchliť PC

  117

  Freeware

  Daemon Tools Lite 10.13

  Emulácia virtuálnych mechaník

  109

  Freeware

  Google Chrome 84.0.4147.125

  Internetový prehliadač od spoločnosti Google

  75

  Freeware

  365 dní 7.1.0.6

  Programy televíziou, rádií a predpoveď počasia.

  73

  Trial

  ďalšie programy »


  logo

  11454 programov na stiahnutie zadarmo

  Posledná aktualizácia pred 16 hodinami