Ako nájsť stratený telefón? lokalizácia mobilu

21.6.2021 14:32  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Hľadanie strateného či ukradnutého telefónu je nočnou morou asi každého z nás, našťastie ale existuje hneď niekoľko rôznych spôsobov, ako nájsť telefón. Nájdi svoj mobil podľa nášho článku, kde sa podelíme o užitočné rady, ako nájsť zariadenie známe ako mobil.

Ako zistiť polohu telefónu zdarma?

Kľúčom k tomu, ako vyhľadať telefón, ktorý ti niekto ukradol, je zistiť jeho polohu. Ako zistiť lokáciu telefónu? Vyhľadať polohu telefónu možno treba pomocou odkazu zaslaného cez chatovacie aplikáciu - to je perfektný spôsob, ako zistiť polohu telefónu cez WhatsApp. Avšak funguje len vtedy, keď na neho zlodej klikne. Jedná sa teda primárne o spôsob, ako nájsť odcudzený telefón, a nie ako vyhľadať stratený telefón.

Ďalším spôsobom, ako vyhľadať polohu mobilu je jej lokalizácia pomocou niektorej z bezplatných aplikácií. Napríklad ak využiješ aplikáciu Trackpartner, tak už si nebudeš musieť nikdy pokladať otázku: Ako zistím polohu mobilu? Táto aplikácia je totiž jednoduchým a rýchlym spôsobom, ako vyhľadať telefón. Nutné ale poznamenať, že telefón musí byť zapnutý a mať SIM, k lokalizácii totiž Trackpartner využíva GPS.

Ako nájsť zariadenie Google?

Ako nájsť Android telefón, teda mobil vybavený operačným systémom od Googlu? Najjednoduchšia cestou v snahe nájsť telefón Google je využitie integrované funkcie Nájdi moje zariadenie. Tú je ale potrebné dopredu aktivovať - v mnohých prípadoch je našťastie automaticky aktívna už po zakúpení telefónu. Nájdi moje zariadenie Google si je potom potreba stiahnuť aj do tvojho PC.

Google Nájdi moje zariadenie funguje na jednoduchom princípe - stačí sa len prihlásiť pod svojím Google účtom a následne vybrať zariadenie, ktoré chceš nájsť. Ak je telefón zapnutý, tak sa ti týmto spôsobom podarí nájsť zariadenie Google. Keď nie, zistíš aspoň jeho posledný lokáciu. Na to, ako nájsť vypnutý telefón Google existujú iné metódy (pozri nižšie).

Ako nájsť telefón zadarmo?

Keď sa vydáš hľadať stratený telefón, tak za to určite nechceš míňať peniaze. Ideálnou voľbou v takomto prípade môže byť potrebné aplikácie Nájdi mi mobil, ktorá ti bezplatne umožní nájsť polohu mobilu. Na určenie polohy mobilu využíva lokalizáciu SIM karty - ide teda o spôsob, ako nájsť telefón podľa SIM.

Ďalšími spôsoby, ako bezplatne nájsť mobilné zariadenia sú spomínané integrované aplikácie, ktorými sú v dnešnej dobe vybavené smartphony všetkých výrobcov. Vo svojom mobilnom zariadení je hľadaj pod názvami Nájdi mobil, Nájdi telefón, prípadne pod anglickým ekvivalentom Find My Phone.

Nájdi môj telefón / Nájdi moje zariadenie

Takáto v telefóne zabudovaná aplikácia tí behom pár sekúnd umožní nájsť telefón Samsung, ktorý ti bol odcudzený, a rovnako tak je jej využitie najspoľahlivejšie metódou, ako nájsť stratený Samsung, či ako nájsť stratený telefón Xiaomi. Konkrétne pre nájdenie svojho telefónu môžeš využiť služby týchto aplikácií:

  • Nájdi moje zariadenie Xiaomi
  • Nájdi moje zariadenia Samsung
  • Nájdi moje zariadenie Huawei
  • Nájdi moje zariadenie Android
  • Find my iPhone

Nevýhodou tohto riešenia je, že musíš mať po ruke ďalšie zariadenia, na ktorom si tiež tento lokalizačný program spustíš.

Ako nájsť vypnutý telefón?

Určite ťa napadla otázka, ako nájsť mobil, keď je vybitý, prípadne ako nájsť stratený mobil, ktorý je vypnutý? V takom prípade sa bohužiaľ z úlohy nájsť mobil stáva len ťažko rozlousknutelný oriešok, pretože neexistuje žiadny spôsob, ako nájsť vybitý mobil, ktorý bol odcudzený. Jediným zmysluplným spôsobom, ako nájsť ukradnutý vypnutý mobil je obísť bazáre a záložne blízko miesta krádeže. Všetky ostatné snahy majú prakticky nulovú šancu na úspech a nezostáva tí než čakať na zapnutie mobilu.

O niečo ružovejšia je situácia, ak sa zaujímaš o to, ako nájsť stratený mobil, ktorý sa vypol až po jeho stratení. Možností, ako nájsť telefón, keď je vypnutý, je totiž zistiť jeho posledný lokáciu (pozri vyššie). Tým zistíš, kde sa nachádzal pred jeho vybitím a je veľká šanca, že tam stále je. Okrem toho, že ide o spôsob, ako nájsť vyplý telefón, tak ide aj o spôsob, ako nájsť telefón bez SIM karty.

Ako nájsť telefón podľa čísla?

Ďalšou možnosťou, ako nájsť mobil, je zistenie polohy telefónu podľa čísla. Ako zistiť polohu podľa telefónneho čísla? Slovenská legislatíva moc možností neponúka, pretože právo na zistenie polohy na základe telefónneho čísla má iba operátor, keď k tomu má súhlas od polície. To je aj odpoveď na to, ako polícia nájde telefón. Polícia sa ďalej pri pátraní riadi aj IMEI číslom telefónu.

Skúsiť osloviť operátora s prosbou nájdi môj telefón podľa čísla môžeš aj ty, avšak dočkáš sa väčšinou iba lokalizovanie SIM - tú zlodeji ale väčšinou vyhodí ako prvý. Jedna možnosť, ak opomenieme falošné stránky na internete, ktoré ponúkajú za peniaze vidinu vyhľadanie mobilu dle tel. Čísla, tu ale predsa len je. T-Mobile vďaka svojej službe Kde je umožňuje hľadanie telefónu podľa čísla. Avšak treba poznamenať, že ide o platenú službu.

Ako nájsť telefón cez Google?

Vyššie sme si popísali, ako nájsť stratený Android, teraz sa chvíľku Pozastavme nad tým, ako nájsť mobil cez Google. Google hľadanie telefónu môžeš začať napríklad tým, že sa pozrieš na stránku Nájdi telefón Google, kde sa ti zobrazí zoznam všetkých zariadení spárovaných s tvojím Google účtom. Tu máš potom po výbere zariadenia možnosť nájsť telefón Android či iOS a uzamknúť ho na diaľku, prípadne zmazať všetky dáta z neho.

Vítanou funkciou, ktorá ti pomôže nájsť telefón cez Google, je zaslanie správy na stratený mobil s tvojím náhradným telefónnym číslom. To ťa zachráni v prípade, že mobil objaví poctivý nálezca. Rovnako tak máš vďaka službe Google Nájsť telefón možnosť si nechať prehrať zvuk aj na telefóne s vypnutým zvonením. Vďaka tomu tak možno nájsť telefón zapadnutý niekde u teba doma.

Ďalej môžeš skúsiť zadať do Googlu napríklad i slovné spojenie nájdi telefón podľa čísla či podľa IMEI, v kreativite hľadaní sa medze nekladú.

Sledovanie telefónu

Okrem jednorazového zistenie polohy telefónu umožňujú niektoré aplikácie aj dlhodobejšie sledovanie lokácie telefónu. Ako vysledovať mobil? K tomu ti môže poslúžiť napríklad aplikácia Snoopza, ktorá ti umožní bezplatne a non-stop sledovať všetky zariadenia do nej pridaná. Prečo sa jedná o skvelý spôsob, ako nájsť stratený telefón, či ako nájsť ukradnutý telefón?

Odpoveď je viac než prostá, zlodeji totiž nepočítajú s tým, že by sa v mobile mohol nachádzať aj nejaký ďalší program na sledovanie telefónu ako integrovaná aplikácia Nájdi môj telefón. Prípadne ho nedokážu identifikovať podľa názvu. Ak si teda s predstihom do telefónu nainštaluješ podobnú aplikáciu a niekam dobre ju schováš (napr. Do tajnej zložky), potom máš vždy veľkú šancu svoj telefón nájsť.

Hľadanie telefónu podľa IMEI

Číslo IMEI tí síce nepomôže v tom, ako zistiť polohu mobilu Android, alebo ako nájsť polohu telefónneho čísla, avšak aj ono môže pri pátraní zohrať kľúčovú úlohu. Ako nájsť telefón podľa IMEI? Hľadanie telefónu podľa IMEI je najúčinnejší v kooperácii s operátorom a policou. Ak totiž došlo k odcudzeniu mobilu, operátor môže zabrániť aktiváciu telefónu s ukradnutým IMEI.

Polícia má zas kradnuté telefóny vedenej v databáze práve podľa IMEI, čo je unikátne číslo každého zariadenia. Vďaka tomu tak existuje šanca, že pri zadržaní zlodeja sa ti vráti tvoj telefón späť do rúk. Navyše čísla IMEI sú verejne prístupné, takže ak niekto pri nákupe zistí, že telefón je kradnutia či hľadaný, môže ho odovzdať na polícii - dokonca mu to zákon nariaďuje.

Ako nájsť iPhone podľa IMEI? Nájsť iPhone podľa IMEI sa môžeš pokúsiť aj sám na webe iCloud.com, kde sú vedené všetky tvoje mobilné zariadenia od Applu, vrátane ich IMEI.
TeamViewer 15.17.7

Vzdialené ovládanie PC a prístup

204

Freeware

IrfanView 4.57

Prehliadanie a úprava mnohých grafických formátov

109

Freeware

Total Commander 10.0

Súborový manažér (správa súborov)

96

Shareware

CCleaner 5.72

Vyčistiť a zrýchliť PC

89

Freeware

PowerPoint zdarma 2007

Prehliadanie prezentácií MS PowerPoint

84

Freeware

Adobe Flash Player 32.0

Prehrávač (flash) - prehliadač Firefox + Netscape

81

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

77

Freeware

19.3.253

Tvorba 3D modelov - 3D návrh interiéru

76

Freeware

70

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

68

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

RaceRoom The Game 2 1.0

PC závodná hra

Freeware

0 kB

Diár do mobilu 7.92

Diár v mobilnom telefóne

Freeware

0 kB

ESET Necurs Cleaner 2.1.0.5

Antivírusový program

Freeware

0 kB

StereoPhoto Maker 6.29a

Prezeranie a úpravu obrázkov

Freeware

0 kB

CintaNotes 3.10

Ukladanie a správa poznámok

Freeware

0 kB

InPixio Photo Clip 8 8.0

Úprava a oprava fotiek

Demo

0 kB

Starý telefón Zvonenie 3.05

Zvonenie do mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Ryanair - Cheapest Feres 3.162.0

Vybavovanie letov, lacné letenky

Freeware

0 kB

HiPER Calc 2.3

Kalkulačka do PC

Freeware

0 kB

XnSketch 32 bit

Zmena fotky na kresbu, skicu

Freeware

0 kB

Autodesk Pixlr 1.0.2.0

Úprava fotiek a obrázkov

Freeware

0 kB

Talking Ginger 3.3.0.97

Mobilná hra, kde sa staráte o mačiatko

Freeware

0 kB

AVS Audio Recorder 4.0.1.21

Záznam / Nahrávanie zvuku na PC

Freeware

0 kB

BoinTime 2.0.6439

Pripomienkovač a hodiny na PC

Freeware

0 kB

Vodič autobusu 1.5

Simulátor autobusu (PC hra)

Demo

0 kB

Horse Riding Tales 1213

Jazdecká hra do mobilu (kone)

Freeware

0 kB

Bejeweled 3 3.0

Spájanie drahokamov (PC hra)

Freeware

0 kB

Bible Discovery 3.9.1

Biblia online, študovanie Biblie, preklady

Freeware

0 kB

XML Viewer / Reader 3.0

Otváranie, prezeranie a editácia XML súborov

Freeware

0 kB

Fort 1.0

Zaheslovanie súborov a správca hesiel

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

ZwCAD Professional 2008i

CAD program kompatibilný so súbormi s AutoCAD

Trial

60 MB

GeoGebra 6.0.560.0

Výučbový program na matematiku a geometriu

Freeware

48,6 MB

Krokomer (pedometer) do mobilu 1.1.2

Aplikácia na počítanie krokov a monitorovanie kalórií

Freeware

0 kB

Wattpad

Sociálna sieť pre čitateľov a aj spisovateľov príbehov

Freeware

0 kB

foodora SK 23.11.0

Objednanie a donáška jedla (aplikácia)

Freeware

0 kB

Zloženky 2.0

Elektronické vypĺňanie poštových poukážok

Freeware

0 kB

Nokia Suite 3.8

Synchronizácia PC a mobilného telefónu

Freeware

0 kB

Google mapy

Aplikácia Google mapy pre Android

Ad-supported

0 kB

3DMark 6

Test výkonu PC - graficky náročné hry

Freeware

584,8 MB

Detwinner 2.03.001

Hľadanie duplicitných či podobných súborov

Freeware

0 kB

4.5.0.9

Úprava / Vylepšenia selfie fotky

Ad-supported

0 kB

107.0.5304.63

Internetový prehliadač od spoločnosti Google

Freeware

84,6 MB

Poslouchat hudbu online

Ad-supported

0 kB

Aplikácia pre vernostné karty

Freeware

0 kB

Norton Security 20.2.0.19

Profesionálny antivírus - ochrana zariadenia

Trial

0 kB

BitLord 2.4.6-355

Sťahovanie a streamovanie torrentov

Freeware

0 kB

Waze 4.86.0.6

Najlepšia navigácia do mobilu

Freeware

0 kB

Lidl Plus 14.25.1

Mobilné aplikácie pre chytré a lacnejšie nakupovanie

Freeware

0 kB

VariCAD Viewer 2022-2.0

Prezeranie, tlač a konverzia CAD súborov

Freeware

0 kB

VariCAD 2022-2.0

CAD systém pre strojné inžinierstvo

Trial

0 kB

ďalšie aktualizácie »

logo

11625 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni

Reklama | Kontakty |