Ako nainštalovať obchod Google Play?

26.7.2021 11:36  | 
Tahaj.sk

Kategórie: Mobil

Zatiaľ čo väčšina mobilov a tabletov s Androidom má obchod Google Play už defaultne predinštalovaný, ich kompletný zoznam nájdete tu, a inštalácia Google Play na nich vás teda nemusí nijako ťažiť, tak napríklad smartphony Huawei či Honor ho kvôli obmedzeniu GMS zo strany amerických úradov neponúkajú - inštalácia Google Play do mobilu vás tým pádom neminie.

Ak ste hrdými majiteľmi zariadení od spomínaných výrobcov, tak vás určite bude zaujímať, ako nainštalovať Google Play do vášho mobilného telefónu? Google Play inštalácia je možná hneď niekoľkými spôsobmi, my sme sa pre vás pokúsili vybrať ten najjednoduchší, aby ste ho ľahko a rýchlo zvládli, a mohli si čoskoro užívať sťahovanie aplikácií z Google Play.

Ako nainštalovať obchod Play do Huawei?

V telefónoch a tabletoch od Huawei chýba všetky služby od Googlu - Youtube, Gmail alebo práve Google Play, navyše je nemožno ani nainštalovať štandardnou cestou. Preto je potrebné nájsť alternatívny spôsob, ako nainštalovať Google Play do Huawei. A tým vôbec najľahším spôsobom, ako nainštalovať Google Play do Huawei P40 Lite a ďalších nových telefónov od tohto čínskeho výrobcu, je Dual Space. Ako konkrétne prebieha takáto inštalácia Google Play do Huawei?

  1. Z AppGallery si stiahnite aplikáciu Dual Space, prípadne link na stiahnutie je k dispozícii tu.
  2. Po inštalácii aplikácie ju spustite a dajte ju všetky potrebné povolenia.
  3. Následne kliknite na ikonku obchod Google Play inštalácia a počkajte na jej dokončenie a otvorenie obchodu Play.
  4. Na záver už sa stačí prihlásiť pod svojím Google účtom a môžete plnohodnotne využívať a inštalovať všetky dostupné aplikácie.
  5. Pre uľahčenie prístupu, aby ste zakaždým pre prístup do obchodu Google Play nemuseli otvárať aplikáciu Dual Space, môžete ikonku Google Play pretiahnuť na hlavnú obrazovku svojho zariadenia.

Obchod Play inštalácia do zariadení Huawei je teda vďaka APPC Dual Space naozaj jednoduchá. Ide zároveň aj o pohodlný spôsob, ako nainštalovať Google play do tabletu značky Huawei.

Ako obnoviť obchod Play?

Nastať môže aj situácie, kedy si vo vašom Android telefónu omylom aplikácii Google Play odinštalujete, prípadne ju nevedomky vypnete. Ako na obnovenie obchodu Google Play, aby ste opäť mohli inštalovať aplikácie?


Ako na obnovenie vypnutého obchodu Play?

Zavítajte do Nastavenia, kde vyberte položku Aplikácie, poťažmo jej ekvivalent, pretože názov sa môže mierne líšiť v závislosti od modelu telefónu. Potom už stačí len vybrať obchod Google Play a zapnúť ho kliknutím na Povoliť.

Ako na obnovenie zmazaného obchodu Play?

Reinštalácia obchodu Play, ktorý bol zmazaný, je možná stiahnutím .apk súboru (tu) a jeho inštalácií. Ak vám touto cestou nejde nainštalovať Google Play, tak vyskúšať môžete obnovenie zariadení do továrenského nastavenia. Avšak pozor na to, že tým dôjde k zmazaniu všetkých uložených dát. Mimochodom inštalácia pomocou .apk balíčka je aj spôsob, ako nainštalovať Google Play do TV.

Ako nainštalovať Google Play do PC?

Stiahnuť si Google Play aplikáciu môžete aj do niektorého z Android emulátorov na PC - najpoužívanejšie je jednoznačne BlueStacks . Stačí vám iba tento emulátor stiahnuť a nainštalovať, a inštalácia obchod Play sa urobí už automaticky. Budete si tak môcť naplno užívať všetky Google služieb na vašom PC v prostredí operačného systému Android. Pokiaľ ale predsa len preferujete inštaláciu Google programov na pevný disk počítača, potom vám môžeme odporučiť 3D mapy Google Earth či prehliadač Google Chrome .

Ako stiahnuť aplikáciu z Google Play?

Je to jednoduché - stačí do horného vyhľadávacieho poľa v Google Play zadať názov aplikácie, ktorú hľadáte. Následne si vybrať z nájdených aplikácií tú, ktorú ste požadovali a kliknúť na Inštalovať. Ak tam možnosť Nainštalovať chýba, potom vaše zariadenie nie je s touto appky kompatibilné, v ostatných prípadoch ale ide o spôsob, ako sťahovať z Google Play zadarmo.


Internet Download Manager 6.36 build 5

Hromadné sťahovanie súborov

378956

Shareware

Counter-Strike 1.6 NON-STEAM

Obľúbená akčná strieľačka - multiplayer hra

254348

Freeware

Opera Mini 8

Mobilní verze známého internetového prohlížeče

220073

Freeware

Microsoft Windows XP SP3 CZ

Aktualizácia SP3 (Service Pack 3) systému Microsoft Windows XP.

163498

Freeware

Nero 8 Ultra Edition 8.3.20.0

Napaľovanie CD a DVD.

147400

Trial

BitLord 2.4.1.297

Bittorrent klient.

144551

Freeware

Daemon Tools Lite 10.13

Emulácia virtuálnych mechaník

140254

Freeware

Agama Web Buttons 3.1

Tvorba webových tlačidiel.

130548

Shareware

Cheat Engine 7.1

Prezeranie a úprava dát procesov.

122693

Freeware

Skype 8.65.0.78

Volanie a chatovanie cez internet

98784

Freeware

ďalšie programy »

gSyncit 4.1.65

Synchronizácia Outlooku a Gmail kalendára.

147

Trial

DVBViewer 5.3.1

Prehrávanie a záznam digitálnej televízie.

147

Demo

Photomatix Pro 5.1.1

Kúzlo s digitálnymi fotografiami

115

Trial

Guitar PRO 6.1.9 R11686

Vynikajúci program pre hudobníkov.

105

Trial

GoodSync 9.9.5.8

Synchronizácia súborov.

84

Trial

Sandboxie 5.06

Inštalácia softvéru vo vyhradenom priestore.

63

Shareware

Spb Mobile Shell 3.5.5

Užívateľské rozhranie pre PDA.

52

Trial

BlueSoleil 8.0.376.0

Doplnok k zariadeniu Bluetooth.

52

Shareware

Posel smrti 1.0

Skvelá česká hororová adventúra

31

Demo

Womble MPEG video Wizard DVD 5.0.0.104

Editácia MPEG a authoringu DVD.

31

Trial

ďalšie predávané »


logo

11412 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 2 dni